DünyaGenelKültür SanatYaşam

Halk Kütüphanesi’nden 7/24 hizmet

Muş İl Halk Kütüphanesi hizmet sunumunda yeni bir değişikliğe imza atarak, 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı.  İl Halk Kütüphanesi, ilginin yoğun olması münasebetiyle hizmet sunumunda değişikliğe giderek, 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermeye başladı. Yeni dönemde, ´Milletin Kütüphanesi´ diye adlandırılan Halk Kütüphanesi´nde hizmet noktasında yapılan değişiklik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Kazım Türüt,  Biz yeni dönemde, kütüphaneleri ´milletin kütüphanesi´ diye de isimlendiriyoruz. O nedenle de milletin kütüphanesinde, her gün 24 saat olarak hizmete başladık. Kütüphanemize gece gelenlerimize çay ve çorba ikramımız da olacak. Ben inanıyorum ki, kısa zamanda kütüphanemizde yer bulmakta zorlanacağız. Gayet olumlu tepkiler alıyoruz, onlar da bu duruma oldukça sevindiler. Önümüzdeki günlerde geceleri çay ve çorba ikramlarımız da olacak. Elit Restoran ve Cafe İşletme Sahiplerinden Bedih Özkan Abimiz sponsorumuz oldu, ara öğün dağıtımında kütüphanemizdeki kardeşlerimize hizmet etiller, kendilerine de teşekkür ediyorum. Kütüphanemiz Kitap envanteri bakımından oldukça zengin bir kütüphane. Bu nedenle İl Halk Kütüphanemizin günden güne artan bir okuyucu kitlesi var şeklinde konuştu.

Eğitime Hizmet etmekten dolayı Mutlu olduklarını anlatan Elit Restoran ve Cafer İşletme Sahiplerinden Bedih Özkan ise, İlimizde bu tür etkinliklerin olması için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz Muş´ta İl Halk Kütüphanesi, ilginin yoğun olması nedeniyle 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermeye başladı. Bizde bu hizmetleri duyunca imkanlarımız dahilinde destek olmaya çalıştık bundan sonrada destek olmaya çalışacağız. Milletin kütüphanesin de milletin hizmetindeyiz ifadelerini kullandı.

Kütüphaneye gelen okuyuculardan üniversiteye hazırlanan Kadir Korkmaz da, Üniversiteye hazırlanıyorum. 24 saat açık olması çok iyi bir şey. Akşamları da ders çalışmak istiyorum ama kapalı oluyordu. Akşamları artık ders çalışmak için buraya geleceğim diye konuştu. Kütüphanenin 24 saat açık kalmasının yararlı olacağını belirten bir diğer öğrencilerden Doğukan Demir de, Kütüphaneye gelip, üniversiteye hazırlanıyorum. Bu uygulama gündüz dershanesi, okulu olanlar için oldukça iyi dedi.

Haber49

Daha fazla görüntüle

İlgili Yazılar

Ayrıca kontrol et

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin. Daha iyi bir site daha kaliteli içerik için reklamlarımıza tıklayarak bize destek ver.